Zasłony welurowe to idealny pomysł na aranżację Twojego domu

Zasłony welurowe to idealny pomysł na aranżację Twojego domu

Każdy marzy o pięknych firankach i zasłonach, które udekorują nasz dom. Na rynku są dostępne różne rozmiary, oraz kolory zasłon oraz firanek.

Czy zasłony welurowe to dobry pomysł ? 

Zasłony welurowe (https://nietylkofiranki.pl/294-zaslony-welurowe) są miękkie oraz przyjemne w dotyku. Znakomicie będą pasować zarówno do salonu, jak i pokoju dziecięcego lub sypialni. Warto także dodać, że takie zasłony welurowe pasują do każdej aranżacji wnętrz. Można je dostać w różnych kolorach dzięki, czemu łatwo będzie je dopasować do naszego gustu. Zasłony welurowe zneutralizują także odczucie chłodu dzięki, czemu idealnie będą nadawały się do przytulnego salonu. Są wykonane z bardzo mocnego materiału, który można łatwo wyczyścić. Także, gdy zdecydujemy się na zasłony welurowe, to będzie to nasza bardzo dobra decyzja, która ożywi naszą aranżację wnętrza. Zasłony welurowe nie będą się także odkształcały na karniszu dzięki, czemu będziemy mieć zasłonę, która wygląda, jakby co dopiero była kupiona.

Jak dbać o zasłony welurowe? 

By nasze zasłony welurowe mogły nam służyć przez długie lata, to dobrze jest zadbać o nie odpowiednio. Dobrze jest, by plamy na takich zasłonach zmywać od razu. Zaoszczędzi to nam dalszych i dłuższych prac związanych z usuwaniem zabrudzeń. Przy welurowych zasłonach musimy być ostrożni podczas prasowania. Zbyt mocne żelazko mogłoby zniszczyć zewnętrzną część tkaniny zasłony. W tym celu warto, jest zakupić parownicę, która szybko i bezpiecznie wyprasuje naszą zasłonę. Dodatkowo także należy raz na jakiś szczotkować zasłonę. Polega to na tym, by szczotką przeczesać zasłonę zgodnie z kierunkiem włosa. Musi to być miękka szczotka, by nie zostawiła żadnych zadrapań na tkaninie. Dzięki takiemu szczotkowaniu znikną wszelkie nieestetyczne zagniecenia. Zasłony welurowe można prać w pralce, jednak dobrze, jest ustawić odpowiedni program do zasłon bądź ustawić delikatne pranie.

 Czy zasłony welurowe sprawdzą się w pokoju dziecięcym? 

Tego rodzaju zasłony idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Nie dość, że znakomicie przyciemnią szyby dzięki, czemu osłonimy się od ulicznego gwaru, szczególnie gdy mieszkamy w mieście, to są one odporne na zabrudzenia. Są ciężkie i solidnie wykonane przez dziecko będzie miało problem, by je zniszczyć. Zasłony welurowe bardzo dobrze sprawdzają się także dla alergików. Są różne kolory weluru dzięki, czemu dziecko może dobrać idealną barwę weluru do swojego pokoju.

Zasłony welurowe to także świetny pomysł na prezent na nowe mieszkanie lub na urodziny.

 

Share