Elegancja, funkcjonalność i wszechstronność zastosowań podstawowymi atrybutami asortymentu zasłon welurowych

Elegancja, funkcjonalność i wszechstronność zastosowań podstawowymi atrybutami asortymentu zasłon welurowych

Welur to miękka tkanina, która jest pokryta okrywą runową i przyjemna w dotyku. Ze względu na te zalety welur jest często wykorzystywany do produkcji zasłon. Kolejną zaletą tego materiału jest to, że welur może chronić podłogi i meble przed promieniami UV i światłem słonecznym, a dodatkowo miękko układa się na karniszu. Zasłony welurowe pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale mogą być również estetycznym i dekoracyjnym elementem wnętrza pomieszczenia. W ofercie producentów można znaleźć bogactwo zasłon z weluru, zasłony w różnych kolorach i oryginalnych wzorach, zasłony z grubszych tkanin gwarantujące zaciemnienie pomieszczenia, zasłony w stylu glamour oraz zasłony welurowe, dzięki którym można spersonalizować całe pomieszczenie, zmieniając jego wystrój w mgnieniu oka.

Wszechstronność zastosowania zasłon welurowych

Dzięki rosnącemu zainteresowaniu trendami retro XX wieku projektanci wnętrz zauważyli potencjał weluru, co pozwoliło im wykorzystać jego niezwykłe niuanse. Dostrzegli jego wyrafinowaną duszę i niezwykłe efekty dotykowe i wizualne. Poza funkcją praktyczną zasłony welurowe efektownie dekorują pomieszczenie i nadają mu oryginalnego, specyficznego charakteru. Mogą być również dobrą alternatywą dla rolet, ponieważ skutecznie chronią prywatność, gwarantując ochronę przed spojrzeniami z zewnątrz. Ich właściwości zaciemniające zapewniają ograniczenie ilości światła słonecznego. Należy podkreślić, że zasłony welurowe mogą służyć również do ozdobienia okna balkonowego lub wyjścia na taras.

Asortyment zasłon welurowych

W ofertach sprzedawców można znaleźć wiele rodzajów zasłon z weluru w zróżnicowanej kolorystyce i o różnej długości. Oferowane są zasłony welurowe klasyczne o stonowanych kolorach, jak i zasłony w intensywnych odcieniach, które podkreślającą śmiałe akcenty kolorystyczne. Dlatego obecnie dużą popularnością cieszą się zasłony welurowe w odważnych kolorach, w butelkowej zieleni, pudrowym różu lub w barwach kremowych. Zasłony te doskonale komponują się z meblami w jaśniejszych tonacjach. Natomiast bardziej uniwersalne zasłony welurowe beżowe stosowane są w różnych pomieszczeniach, ponieważ doskonale harmonizują z innymi kolorami, takimi jak brąz, czerwień lub głęboka zieleń. Przykładem takiego produktu może być zasłona welurowa do salonu o uniwersalnym rozmiarze 140×270 cm, który pasuje do większości wnętrz. Zasłona jest przyjemna w dotyku i daje efekt zaciemnienia pomieszczenia oraz cechuje się średnią grubością tkaniny. Doskonale sprawdza się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i nowoczesnych. Dodatkową zaletą tej zasłony z weluru jest możliwość mocowania jej na karniszu za pomocą wszytej taśmy. Innym przykładem tego typu produktu może być welurowa zasłona zaciemniająca o dużej szerokości, która posiada wykończenie w formie oczek, która idealnie pasuje do spersonalizowanego wnętrza pomieszczenia. Pielęgnacja welurowych zasłon zależy od rodzaju weluru, z którego wykonane są zasłony. Polega ona na czyszczeniu i ochronie przed blaknięciem na skutek ekspozycji na światło słoneczne. Zasłony mogą być prane w zimnej wodzie, jednak suszenie tej tkaniny w suszarce może spowodować jej wyblaknięcie, więc zasłony powinny być rozwieszone do wyschnięcia. Gdy zasłony wyschną, można je prasować, ale większość ekspertów zaleca prasowanie zasłon z weluru na odwrotnej stronie tkaniny.

Share